קורס גיורמה הוא גיור?

גיור הוא אפשרות ייחודית ללא-יהודי להצטרף לעם היהודי, להכות בו שורש ולהיות איתו בשמחותיו ורגעיו הקשים.

בסיום תהליך הגיור, האדם מקבל מעמד הלכתי מלא של יהודי לכל דבר, שלא שונה בדבר ממעמדו של כל בן לאם יהודיה.

גיור בישראל

"בבסיסו כל גיור הוא הצטרפותו של אדם לעם היהודי … מכיוון שרק מי שהוא חלק מהעם היהודי צריך לקיים את המצוות … אם ברצונו של אדם לבצע גיור, הצעד הראשון שלו צריך להיות הצטרפות לעם הנבחר שבא בברית עם ה' והתחייב למלא את המצוות" – הרב שלמה גורן

חוק השבות אומר כי לכל יהודי, בן של יהודי, נכד של יהודי ובמקרים מסוימים גם לנין של יהודי, שמורה הזכות לעלות לישראל ולקבל אזרחות. הודות לחוק זה, רבים מהעולים מחבר העמים נהנים מזכויות מלאות של אזרחים ישראלים, גם אם אין להם מעמד של יהודים לפי ההלכה.

בזמן האחרון גובר העניין בדת ובמסורת היהודית בקרב העולים ממדינות חבר העמים, ולכן נושא הגיור עולה בהדרגה לסדר היום הציבורי בישראל. למרות שלגיור תמיד הייתה משמעות הלכתית ופילוסופית-דתית, היום לכל אלה נוספו משמעויות חברתיות, פסיכולוגיות, לאומיות וציוניות במדינת ישראל.

המכללה שלנו ממוקמת במרכז הארץ ונותן אפשרות ייחודית לעבור הכנה לקראת בית הדין הרבני לענייני גיור. מורים דוברי רוסית מנוסים מסייעים לכל תלמיד ולכיתה ככלל להגיע להצלחה מירבית.

תכנית הקורס פורשת בפני התלמידים מגוון רחב של נושאים מרתקים ואקטואליים. נערך מגוון רחב של פעילויות מיוחדות – סיורים, מסלולי הליכה, השתלמויות, הרצאות מגוונות, ערבים מיוחדים ועוד.

הלימודים בקורס זה מסובסדים ועולים סכום סמלי של 50 ש"ח בלבד ללא תשלומים נוספים כלל.

לקבלת מידע נוסף ולהרשמה לקורס חייגו למספר *3331 או 1-800-22-0607 (9.00 - 21.00).
או שתמלאו את הטופס בתחתית העמוד, ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי.


  למידה נוסך מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  (שם (חובה
  (טלפון (חובה
  עיר
   


  Написать
  1
  Шалом! 😊
  Чем мы можем Вам помочь?